Styl boho

styl boho - łapacz snów wykonany na szydełku

Boho jest obecnie jednym z najpopularniejszych stylów urządzania wnętrz. Czym zatem charakteryzuje się styl boho?

Styl boho to światowy trend przytulnych wnętrz, wnętrz z duszą. Jest to styl artystycznej bohemy, kojarzony jest głównie z wygodą, latem oraz wakacyjnym luzem. Nazywany też stylem wolnych dusz – artystów, intelektualistów, estetów i pełnych temperamentu indywidualności manifestujących swoją osobowość poprzez estetykę przestrzeni. Przyciąga wszystkich tych, którzy szukają we wnętrzach oryginalnych zestawień – ogrom dekoracji boho, radosne akcesoria, jasne kolory, meble wykonane z naturalnych materiałów, figlarne wykończenia materiałów i tendencja do niekonwencjonalności czynią ten pozornie niedoskonały styl – doskonałym. W boho wysoka jakość spotyka się z kiczem, egzotyka z pospolitością – tworząc stylowy misz-masz, który zapewnia niepowtarzalny klimat we wnętrzu.

łapacz snów

Wprawdzie klasyczny styl boho to żywe kolory, mnóstwo fantazji i kreatywnych połączeń. Do mnie bardziej jednak przemawia unowocześniona wersja tego stylu, która miesza się nieco ze stylem skandynawskim, stawiając na kolory ziemi i naturalne, lekkie odcienie, a więc biele, beże, ecree, delikatne brązy czy przygaszone zielenie. We wnętrzu w stylu boho każdy mebel jest niepowtarzalny i opowiada pewną historię -i  tu jest miejsce do popisu dla tych, którzy uwielbiają odnawiać własnoręcznie stare meble i dawać im nowe życie. Dzięki temu odmalowane meble mogą zyskać prawdziwą, niepowtarzalną duszę.

łapacz snów

Styl boho to roztaczający na cały dom i jego domowników – nastrój. Niesie ze sobą uczucia porównywalne do skąpanego w popołudniowym słońcu, leniwego popołudnia. Aby uzyskać taki nastrój cała stylizacja powinna bazować na naturalnych dodatkach – plecionych makramach, słomkowych lub sznurkowych mandalach, a także bardzo ostatnio popularnych łapaczach snów, które dodają boho uroku nawet neutralnym wnętrzom. 

kremowy łapacz snów w stylu boho
Wspomniany łapacz snów to magiczny przedmiot, wywodzący się z indiańskich plemion Ameryki Północnej – pewnego rodzaju  talizman chroniący przed złymi myślami i męczącymi snami.
zestaw trzech łapaczy snów

Dla mnie łapacze snów, szczególnie te robione na szydełku, oprócz kolorowych snów, zapewniają ciekawy wygląd i wpisują się w bardzo modny trend boho. Doskonale prezentują się w oknach, ale rownież na ścianach w naszych przestrzeniach,  często wykorzystywane są do aranżacji balkonów i ogrodów w stylu boho. Łapacze snów czy mandale wykonane mogą być z cieniutkiego kordonka na szydełku, a następnie naciągnięte na metalowe lub drewniane koło lub też wyplecione z grubego sznurka- te zaprezentowane tutaj zostały wydziergane przeze mnie. Jeżeli którychś się Wam spodobał, zapraszam do kontaktu. 

łapacz_snów

Dla mnie łapacze snów i mandale to dekoracje, dzięki którym można subtelnie wprowadzić tę nieco unowocześnioną, ultra-modną bohemę do swoich czterech ścian, dodając niepowtarzalnego charakteru nawet neutralnym wnętrzom.

[instagram-feed]