Zakupy w czasach PRL-u = KOLEJKA

kolejka_6378

Dla tych, którzy nie lubią się bawić na parkiecie oraz dla tych co lubią, jak tylko znajdą chwilę, aby odsapnąć polecam grę “KOLEJKA”.
Świetna zabawa, pozwala przenieść się w czasy PRL-u, kiedy aby “cokolwiek” kupić należało wykazać się niezwykłą przedsiębiorczością, znajomością odpowiednich osób i planowaniem, w której kolejce, kto ma zająć miejsce.

Jeżeli chcesz przenieść się na chwilę do epoki PRL i naprawdę poczuć ten klimat – zagraj! Można poczuć to, że chociaż towar jest w zasięgu ręki i już niewiele brakuje aby go zdobyć, nagle sytuacja odwraca się diametralnie i zostajesz z niczym, a kolejny dzień to znowu czas spędzony w kolejkach:)

kolejka_6382

W tej planszówce możesz spotkać się z listą społeczną, krytyką władzy, Milicją oraz stwierdzeniem ”Pan tu nie stał”, ale także z przywilejami jeżeli masz na przykład kolegę w Komitecie Wojewódzkim PZPR, odstąpieniem miejsca w kolejce przez znajomego lub też pożyczeniem dziecka poniżej drugiego roku życia, aby kupić poza kolejnością. A i jeszcze jest towar spod lady oraz “sklep zamknięty z powodu remanentu”.

Gra przywołuje wiele wspomnień i anegdot jeżeli gra się z osobami, które doświadczyły wspomnianych realiów “na własnej skórze”.
Moje dzieci bardzo chętnie grają w tę grę i uwielbiają opowieści dziadków, nasze lub znajomych, którzy kupowali na kartki i stali w kolejkach.
Polecam 🙂

[instagram-feed]